Ceny na tatranských chatách pro sezónu 2006

Aktualizace cen před letní sezónou.

I letos přinášíme orientační přehled cen za ubytování a stravu, které budou platit v letní sezóně na tatranských chatách. Proti loňsku se ceny měnily jen mírně, zajímavé je, že na většině chat se prosazuje nabídka různých slev při delším pobytu.

Jako obvykle jsou zvýhodněni členové slovenských i českých horolezeckých a turistických spolků. Připomínáme, že v cenách není zahrnut lázeňský poplatek obcím, tzv. kurtaxa (obvykle 15 Sk/den), pokud nepoužijete vlastní spacák, počítejte také s poplatkem za ložní prádlo (cca 40-70 Sk).

Západné Tatry

V nejzápadnější části Tater, na Chatě pod Náružím, se platí za nocleh stále jen 120 Sk. Nepočítejte však s žádnými dalšími službami, stravu si musíte zajistit vlastní. Ubytování na chatě Zverovka stojí od 200 Sk pro jednu osobu (v 5-lůžkovém srubu) do 340 Sk (ve dvoulůžkovém pokoji), polopenze vyjde na 245 Sk.

Důležitá informace se týká Žiarske chaty: Až do letošního srpna zde probíhá celková rekonstrukce, možné je pouze nouzové ubytování ve vlastním spacáku za 50 Sk. Bufet by však měl být v provozu i po dobu rekonstrukce. Při přechodu Západních Tater a podobných vícedenních akcích můžete využít neoficiální nocleh na jednu noc i v kolibě v Jamnické dolině. Krajní možností, jak přečkat např. bouřku, může být také koliba pod Klinom. V obou případech je však možnost přespání závislá na toleranci ze strany strážců přírody či majitelů pozemků, varujeme proto před zneužíváním těchto možností mimo nevyhnutelné případy.

Vysoké Tatry

Nejvýše položená chata - Chata pod Rysmi stále pokračuje ve svém "nouzovém režimu", tedy s omezenou kapacitou ubytování. Cena za nocleh (300, horolezci 240 Sk) patří tradičně k těm nižším ve Vysokých Tatrách. Uvidíme, jestli se letos konečně začne stavět nová chata, vláda SR už totiž schválila dotaci 7,6 milionu Sk.

Na Chatě pod Soliskom stojí ubytování 250-300 Sk, záleží na počtu nocí. Chata pri Popradskom plese nabízí turistické ubytování za 380 Sk, hotelové pokoje stojí od 400 do 700 Sk, polopenze vyjde na 280 Sk. Hotel Sliezsky dom nabízí rovněž dost vysoké ceny - hotelový pokoj s povinnou polopenzí až 725 Sk, v případě většího počtu nocí na turistickém pokoji zaplatíte 635 Sk.

K nejvyhledávanějším ubytovacím zařízením patří chaty ve Studených dolinách. Na TéryhoZbojnické chatě stojí ubytování s polopenzí shodně 500 Sk. Horolezci mají samozřejmě slevy, příjemnou novinkou je sleva na útratu pro ubytované na Zbojandě.

Na Zamkovského chatě dáte za nocleh za 380 (členové ČHSKČT za 320 Sk, polopenze stojí 260 Sk. V Chatě pri Zelenom plese stojí jeden nocleh 380, při více nocích se cena snižuje až na 220 Sk (pro horolezce 180 Sk), polopenze stojí 280 Sk na den.

Belianské a Nízke Tatry

Na chatě Plesnivec v Belianských Tatrách platí loňské ceny, tedy ve vlastním spacáku můžete přespat za 150 Sk, polopenzi dostanete za 200 Sk. Při použití ložního prádla zaplatíte za přespání 180-220 Sk, podle toho, na jak dlouho se zdržíte.

V Nízkých Tatrách pak můžete počítat s loňskými cenami: Na Chatě generála M. R. Štefánika pod Ďumbierom dáte 270 Sk za nocleh se snídaní (horolezci 230 Sk), za polopenzi podle výběru od 140 Sk. Kamenná chata pod Chopkom letos na jaře prochází rekonstrukcí a až do konce června bude mimo provoz. O  prázdninách však už snad bude nová střecha hotová a pak by se mělo platit 170 Sk za přespání, případně 350 za nocleh s polopenzí. Chata Ďurková pod stejnojmenným sedlem nedaleko Chabence uvítá zájemce o  přespání tradičně lidovou cenou (letošní výši se nepodařilo ověřit, bývalo to ale 50 Sk), zájemci tu mají i možnost občerstvení.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru