Cesta na Rainerovu útulňu je znovu průchodná

Magistrála je opravená a v provozu v plném rozsahu.

Oprava magistrály je hotová. Po červené z Hrebienku na Rainerku dojdete.

Oprava cesty v TANAPuZ Hrebienku je cesta průchodná

Červeně značená hlavní turistická cesta, Tatranská magistrála, vedoucí z Hrebienku k Rainerově chatě v Tatranském národním parku už je opravená na nejkritičtějších čtyřech úsecích, které měly celkovou délku asi 200 metrů. Na cestě je nový povrch. V současnosti je rekonstrukce turistické cesty ukončená a turistická stezka je průchodná bez omezení včetně trasy pro hendikepované.

Nejzatíženější cesta ve Vysokých Tatrách

„Je potrebné si uvedomiť, že predmetný turistický chodník je spomedzi všetkých chodníkov v TANAPe turistami najviac navštevovaný. Poškodzuje ho nielen voda počas prívalových dažďov, ale predovšetkým zošliapavanie turistami. Spomedzi technológií úpravy povrchu turistického chodníka sme zvolili tú, ktorá je pre prírodné prostredie národného parku najmenej rušivá a na strane druhej dlhodobo trvácna. Jedine takto dokážeme zabezpečiť, aby turistický chodník v najkritickejších úsekoch slúžil aj tým, pre ktorých je ako bezbariérová turistická trasa určený. Teda turistom so zníženou schopnosťou pohybu i detským kočíkom,“ vysvětlil krátce důvody opravy poškozených úseků turistické cesty Marián Šturcel, náměstek ředitele Státních lesů TANAPu.

Bouřka cestu zničila

Dešťová voda, doprovázející bouřku v polovině srpna 2013, vážně poškodila povrch turistické cesty vedoucí v zářezu z Hrebienku k Rainerově chatě. Na více úsecích v celkové délce asi 200 metrů byl tak poškozený, že byl jen těžko pěšky průchodný. Nevyhnutné opravy zabezpečily Státní lesy TANAPu hned v prvních dnech po bouřce. Ale opravit cestu tak, aby vyhovovala jako trasa pro hedikepované se podařilo až po sezóně.

Zdroj:

Tisková zpráva ŠL TANAPu


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru