Pozor. Je neprůchodná Magistrála, Bielovodka, Javorová dolina a další

Po deštích se rázem změnila situace. V dolinách chybí mostky, část túr je tak neschůdná.

Neprůchodné cesty jsou v Bielovodské, Javorové dolině, na Tatranské magistrále a také na několika místech v Západních Tatrách. Omezení jsou i v Demänovské dolině v Nízkých Tatrách.


Stržené mosty, podemleté cesty

Horská záchranná služba a Státní lesy TANAPu  upozorňují všechny návštěvníky Vysokých Tater na uzavřené turistické cesty přes Bielovodskou a Javorovou dolinu z důvodu jejich podemletí a stržení mostů. Bielovodská dolina už je celá uzavřená od rozcestí pod Poľským hřebenem po Lysou Poľanu. V Javorové dolině je podobná situace a bližší informace se budou průběžně na webu HZS aktualizovat.

Omezení na magistrále

Nad Rainerovou chatou Studenovodský potok strhl most na Tatranské magistrále ve směru do Malé Studené doliny a na Skalnaté pleso. Tatranská magistrála je proto neprůchodná mezi Hrebienkom a Zamkovského chatou. Uzavřena je i Veľká Studená dolina.

Omezení i v Tiché a Kôprové dolině, v Parichvostu a v Nízkých Tatrách

Poškozené mosty jsou i na některých místech v Tiché a Kôprové dolině. HZS hlásí omezení v Parichvostu i na staré cestě na Žiarskou chatu v Západních Tatrách. Omezení je i na cestě na Sinou v Demänovské dolině v Nízkých Tatrách u jeskyní. Z Polska jsou také hlášené uzavřené trasy.

Horská služba žádá turisty, aby tyto výstrahy respektovali a nevstupovali do dolin, kde budou probíhat sanační práce, zejména na mostech.

Pozor a opatrně!

I v jiných lokalitách mohou být po silných deštích podemleté turistické cesty a poničené mosty, proto by turisté neměli zbytečně riskovat a nepokoušet se brodit přes potoky a horské bystřiny. Vraťte se raději po stejné trase zpět. Sledujte aktuální stav vč. výstrah HZS.

Zdroj:

Tisková zpráva HZS, TPN

Zajímavosti

  • Podle meteorologických dat napršelo v jednotlivých dolinách až 150 mm srážek během 2 dní.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru