JAMES čeká tradiční týden a také bouldering

Setkání horolezců na Popradském plese a v místě založení ve Spišské Nové Vsi

Tradiční týden JAMESu začne za několik dní na Popradském plese.

Jamesáci se scházejí už po 87. a slaví svoje devadesátiny! A čeká je zajímavý program. Kromě tradičních akcí i TA3 Bouldr Blast.

Popradské pleso hostí JAMESTradiční horolezecký týden JAMESu

THT se bude konat na Popradském plese v termínu 7. – 14. 8. 2011 s tím, že hlavní program se rozběhne až ve čtvrtek 11. 8. a potrvá do neděle 14. 8. 2011.

V horském hotelu na Popradském plese si promítnou slovenští horolezci prezentaci o posledních 10 letech slovenského horolezectví, které je dostatečně nabité zajímavými výstupy. V pátek se bude konat slavnostní shromáždění k 90. letům jamesáckého spolku v Redutě ve Spišské Nové Vsi, přesně na stejném místě, kde se JAMES zrodil.

Kdo se chystá na Popradské pleso?

Večer už znovu na Popradském plese se čeká překvapení v podobě světově proslulého horolezce, ale jeho jméno organizátoři ještě stále tají. Sobotní odpoledne bude v pietním duchu, když horolezci u pamětní desky u vstupu do Horského hotelu Popradské pleso a také na Symbolickém cintoríně budou vzpomínat na ty, kteří odešli do horolezeckého nebe. V kapli na hřbitově proběhne i mše svatá. Program zakončí slavnostní program přímo v hotelu.

Bouldr Blast

Doprovodným programem je otevření nového bouldrovacího sektoru ve Zlomiskové dolině. V sevřeném údolí, kde je několik zajímavých bouldrů, budou organizátoři z Urban Apes chystat pro zájemce nové cesty v rámci akce TA3 Bouldr Blast 2011.

Zdroj:

SHS JAMES

%%full%%

Fotografie


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru