Neschůdná Javorová a Zadné Meďodoly

Severní doliny utrpěly největší škody

Stále uzavřené zůstávají dvě doliny, ale omezení najdete také na dalších trasách. Respektujte proto značení na trasách a změny v terénu. Buďte opatrní a ohleduplní.

Horská záchranná služba stále všem návštevníkům hor doporučuje, aby velice zvýšili opatrnost při pohybu v horách! Upozorňují zejména na dlouhodobě uzavřené turistické trasy přes Javorovou dolinu a dolinu Zadné Meďodoly a na žlutou značku z Tatranské Lesné přes Studenovodské vodopády, tady chybí stále mostky.

Koryto potoka

Vysoké Tatry: Uzavírky dolin

Bielovodská dolina už je pro turisty zprůchodněná, v lokalitě pod Úplazkami je tu vyznačená změna trasy. Sliezsky dom je pro turisty přístupný ve směru od Popradského plesa i od Hrebienku a po asfaltové cestě z Tatranskej Polianky, cesta z Polianky je bez mostků. Žlutá značka od zastávky Biela Voda k Zelenému plesu je průchodná, ale cesta je tu velmi poškozená. Na přibližně kilometrovém úseku v oblasti přechodu lesa do kosodřeviny se nacházejí větší jámy. Cesta není vhodná ani pro cyklisty. Turisté a cyklisté musí zvýšit opatrnosti na žluté značce z Podbanského Tichou dolinou pod Kasprowy Wierch. Ostražitost si žádá i zelená značka z rozc. Tiché a Kôprové doliny po Rázcestie pod Grúnikom, a i dále modře značená cesta Kôprovou dolinou do Hlinské doliny, kde se bude pohybovat mechanizace.

Nízké Tatry: Na Sinou pořád s obtížemi

Žlutě značená cesta Demänovská jaskyňa slobody - Siná je pro množství popadaných stromů jen těžko průchodná. Turistické cesty mohou být po silných deštích podemleté a těžko průchodné.

Západné Tatry: Parichvost uzavřen

Dolina Parichvost je stále neprůchodná (jsou tu polámané mostky potok). A také tzv. Starý chodník na Žiarskou chatu je pro těžbu dřeva dočasně uzavřen.

Chočské vrchy: Pravnáč špatně značen

Pozor dávejte i při výletech do Chočských vrchů. Zelená značka v Chočských vrších ve směru Liptovská Anna - Pravnáč - Lomnô - Svorad je velmi špatně značená!

Zdroj:

Tiskové zprávy HZS, ŠL TANAPu

Zajímavosti

  • V Javorové dolině a dolině Zadné Meďodoly cesty budou neprůchodné několik měsíců. „Nechali sme si urobiť geologický prieskum a na základe správy z obhliadky svahovej deformácie v Javorovej doline, ktorú vypracovali odborníci, je nám už teraz jasné, že odstraňovanie následkov povodní potrvá ešte minimálne niekoľko mesiacov, keďže škody v tejto oblasti sú značné. Zasiahnuté boli najmä Zadné Meďodoly, kde bol kompletne zničený turistický chodník. Aj napriek našej snahe opraviť ho čo najskôr, toto leto určite nebude priechodný,“ konstatoval ředitel Štátnych lesov TANAPu Pavol Fabian.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru