Pátrání po Karlu Tesařovi skončilo

Horská služba našla pozůstatky třiapadesátiletého Čecha

Pátrání po nezvěstném českém turistovi ve Vysokých Tatrách Karlu Tesařovi probíhalo od konce října. Třiapadesátiletý turista z Olomoucka nepodal o sobě od 26.10.2017 žádnou informaci.

Pátrání po Karlu Tesařovi

Slovenská Horská záchranná služba pátrala po nezvěstném třiapadesátiletém českém turistovi z Olomoucka, který v říjnu 2017 sám vydal do Vysokých Tater. Neřekl, kam jde a poslední informaci že je v pořádku podal večer 26.10.2017 textovou zprávou.

Karel Tesař

Zastihly jej špatné podmínky?

V době zmizení Karla Tesaře se prohnala Tatrami vichřice a ve vyšších polohách napadlo až půl metru sněhu. Karel Tesař chodíval do hor trempovat a nikdy nepřespával na chatách. Když se v neděli večer měl vrátit domů, rodina informovala záchranáře o tom, že jej pohřešují. Přitom poslední kontakt měli ve čtvrtek esemeskou.

Marné hledání

Informací o možném pohybu Karla Tesaře bylo málo. Poslední dostupná informace byla lokalizace mobilního telefonu. A to bylo z okolí Nové Lesné. A tak všechna naplánovaná školení a cvičení služební kynologie, které pravidelně psovodi na podzim absolvovali, byly změněné a zaměřené právě na toto pátrání. V průběhu 10 dní se v Tatrách vystřídalo více než 20 psovodů ze všech oblastí, kde horští záchranáři zasahují. Tři dny se pátralo i ze vzduchu za pomoci vrtulníku Letky Ministerstva vnitra SR. Hledaného turistu se ale najít nepodařilo. I po skončení zimních podmínek začátkem května 2018 proběhlo další intenzivní pátrání. Věci hledaného turisty se našly v Malé Studené dolině, kde měl odložený velký batoh. Pátrání pokračovalo v dané lokalitě a ještě se rozšířilo o okolní štíty a doliny. Až nyní polští záchranáři z TOPR oznámili, že se našly tělesné pozůstatky člověka z polské strany Rysů, které s největší pravděpodobností patří hledanému turistovi.

Zdroj:

Tisková zpráva HZS

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru