Túra v Tatrách? Tyto trasy zvládne každá generace

Tipy na túry

Toto léto se mnozí vydávají na dovolenou po České republice, nebo k našim sousedům na Slovensko. Hlavní lákadlo – Tatry a překrásná příroda. Túra v Tatrách ale může být pěkný oříšek, zvlášť pokud nejste aktivně založený, mohou pro vás být některé trasy příliš náročné. Kam jít v Tatrách na nenáročnou túru?

Vysoké Tatry ročně navštěvuje mnoho turistů, nejen domácích, ale zejména pak také z České republiky, Polska nebo Maďarska. Zaslechnete tu ale také němčinu nebo angličtinu. A není se čemu divit, krásná příroda Vysokých i Nízkých Tater je velkým lákadlem pro malé i velké. Ovšem nepřeceňujte své síly a nevydávejte se na náročné trasy. Raději zvolte jednoduchý nenáročný turistický chodník, který si užijí děti i senioři. Nikdy nechoďte na túru v plátěných teniskách či sandálech, investujte do pořádné trekové obuvi, při chůzi pomohou i trekové hole a přibalte si i něco teplejšího na sebe.

Mengusovská dolina

Kam se v Tatrách vydat na nenáročnou túru s celou rodinou?

Trasa Hrebienok – Zamkovského chata

Jedna z nejoblíbenějších a nenáročných tras v Tatrách je z Hrebienku na Zamkovského chatu. Vede po červené značce kolem Obrovského vodopádu, který je vysoký asi 20 metrů. Kromě něj, ale cestou uvidíte i vodopády Studeného potoka, které jsou skvostem tatranské přírody. Cestu až k Zamkovského chatě zvládnou i malé děti a trvá asi hodinku. Je tu mírný terén a nemusíte se bát ani těžkého stoupání nebo přelézání skal. Zastavit se můžete i na Bilíkově nebo Rainerově chatě, kde je možné získat jako vzpomínku do sešitu turistické razítko.

Trasa Štrbské pleso – Jamské pleso

Štrbské pleso patří každoročně k těm nejvíce navštěvovaným lokalitám a je výchozím bodem pro mnohé turistické trasy. I když tu nenajdete žádné horské skalnaté stezky, kde musíte přelézat velké balvany nebo se pevně držet řetězů ve skalách, příroda je tu opravdu nádherná a procházku kolem celého plesa zvládne opravdu každý. Navíc se můžete kochat úchvatným pohledem na štíty Tater, které jsou odsud krásně vidět. Ze Štrbského plesa se po červené značce dostanete zhruba za hodinu až k Jamskému plesu. Terén tu ale mírně stoupá, tak ani tady nezapomínejte na pořádnou obuv a trekové hole, aby se vám šlo lépe.

Trasa Štrbské pleso – vodopád Skok

Ze Štrbského plesa se snadno dostanete i k proslulému vodopádu Skok. Právě ten je nejvyhledávanější, co se týče nenáročné trasy. Jako výchozí bod zvolte Rozcestí před Heliosem a sledujte žlutou značku. Cestu tvoří serpentinovitě točený chodník až přímo k vodopádu. Jeho výška je 25 metrů a patří k těm nejkrásnějším v Tatrách. Pokud si troufáte na něco složitějšího, můžete se od vodopádu vydat na Pleso pod Skokem, ke kterému se dostanete po řetězy zajištěném terénu. Pleso je ale přístupné pouze v létě.


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru