Vrací se Horalfest dalším ročníkem

Horalfest 2014 nabídne festival umělecké tvorby o horách - film, fotografie a literaturu.

Horský internetový klub ve spolupráci s obcí Štrba a oblastní organizací cestovního ruchu Region Vysoké Tatry organizuje v pořadí už 8. ročník mezinárodního festivalu umělecké tvorby o horách – HORALFEST 2014, který se uskuteční ve dnech 21. a 22. listopadu 2014 v prostorách hotelu Toliar na Štrbském Plese.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Jak se zapojit?

Všichni ti, kteří se rozhodnou zachytit perem, hledáčkem svého objektivu či kamerou krásu přírody a hor, se mohou přihlásit do 11.11. 2014, a to vyplněním formuláře na nových webových stránkách festivalu www.horalfest.sk.

Soutěžící autoři v kategorii FILM - VIDEO „zavěsí“ svoji práci na libovolný server, např. vimeo.com, youtube.com nebo na další stránky s obsahem videa a pošlou link organizátorům, na ktorém si jejich film budou moci shlédnout. Stejně tak to mohou udělat i fotografové. Porota z nich vybere min. 10 prací a jejich autory vyzve, aby svoje příspěvky zaslali poštou v plné kvalitě. Minimální rozměr fotografie bude 24x30 centimetrů, v případě videa se vyžaduje min. HD kvalita a běžný DVD formát. Literáti svoje práce mohou zasílat e-mailem, nejlépe v rtf anebo doc formátu. Pro ty méně počítačově zdatné zůstává i možnost poslat dílka poštou na adresu: Horský internetový klub, o.z., P.O.Box 29, 062 01 Vysoké Tatry.

Soutěžechtiví účastníci se mohou zapojit i na téma nosičství, které bude osobně oceněno cenou chataře z Rainerovej chaty - Petrem Petrasem. Novinkou tohoto ročníku je téma Biking, kam mohou svoje díla přihlásit všichni nadšenci horského „bajkování“. Kdo nejlépe ztvární dané téma, získá speciální Cenu časopisu Biker. Kromě zajímavých témat čekají na účastníky festivalu i oblíbené workshopy s odbornými garanty pro jednotlivé kategorie.

Bohatý doprovodný program

Na festival se mohou těšit i nesoutěžní návštěvníci. Čeká na ně množství doprovodných akcí, jako například křest knihy, prodajní horská zóna, promítání soutěžních i nesoutěžních horských filmů, výstavy fotografií, večer filmové tvorby s premiérami či besedami se zajímavými hosty. Nevšední bude i procházka po Štrbském Plese ke Stanbaru s uvítacím drinkem, či návštěva Ski muzea v Tatranské Lomnici s komentovanou prohlídkou o historii lyžování a horolezectví ve Vysokých Tatrách. Další novinkou bude udělení pamětní plakety festivalu bývalému účastníkovi, dnes profesionálnímu tvůrci. Organizátoři tím chtějí ukázat na význam festivalu pro umělecký a později i profesionální  růst jeho účastníků. Chybět nebude ani předávání cen s hudebním hostem, afterparty a tombola.  

Pro soutěžící i návštěvníky připravili organizátoři několik možností zvýhodněného ubytování, které jsou společně s průbežně doplňovaným programem festivalu dostupné na www.horalfest.sk.

Zdroj:

Tisková zpráva Horalfestu, Oskar Mažgút

Zajímavosti

  • Horalfest je organizován pod záštitou starosty obce Štrba Ing. Michalem Sýkorou.
  • Vstup na festival HORALFEST je volný.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru