Kácení stromů v okolí cest opět pokračuje

Bezpečnost turistů na cestách zvýší plánovaný výrub stromů.

Při turistice sledujte pozorně dřevorubce. Probíhá kácení nebezpečných stromů.

Kácení stromůKácí se suché stromy

Jako během předcházejících dvou let, tak i v tomto roce se budou na turistických značených cestách na území Tatranského národního parku kácet suché, kůrovcem napadené stromy, které by mohly ohrozit bezpečnost a zdraví návštěvníků vysokohorského prostředí.

Začíná se pod Sliezskym domem

Odborné posouzení a vyznačení stromů, které budou pokácené, připravili pracovníci Správy TANAPu. Sanační práce začaly začátkem minulého týdne na žlutě značené cestě z Tatranské Polianky na Sliezsky dom (okolo asfaltové cesty na Sliezsky dom). V letošním roce by se mělo začít s výrubem suchých stromů na turistickém chodníku, který vede na Slavkovský štít (modrá značka), modře značené cestě z Tatranských Zrubů směrem do Velické doliny a taktéž byly k sanaci vyznačeny stromy na žluté značce ze Zbelova směrem k Batizovskému plesu. Výrub se bude dokončovat i na zelené značce z Tatranské Polianky na Velické pleso, kde už se kácelo i vloni.

Bude se pokračovat dále

V průběhu června vyznačí pracovníci Správy TANAPu ještě další suché stromy okolo frekventovaných turistických chodníků. O které chodníky půjde, o tom vás bude správa parku včas informovat. V době kácení suchých stromů je pohyb po chodnících omezený, ale chodníky nejsou úplně uzavřené. Část chodníku, na které probíhají práce, bude uzavřená na nevyhnutelně nutnou dobu tak, aby turisté na přechod tímto úsekem nečekali více než hodinu. Jedná se hlavně o bezpečnost návštěvníků Tatranského národního parku, proto vás správa parku prosí o disciplinovaný přechod těmito úseky, o respektování usměrnění a o shovívavost, že plánovaná túra se může na těchto turistických chodnících o něco prodloužit.


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru