Na Skalnatém vznikl dětský park Kamzíkovo

Horské středisko Tatranská Lomnica zpřístupnilo nový dětský park.

Na Skalnatém plese vyrostl nový zábavní prostor pro děti v nevyužívané části původní vrcholové stanice lanovky. To se teď změnilo na dětské hřiště s bludištěm, klouzačkami a oddychovou zónou pro jejich rodiče. Kamzíkovo je přímo u další atrakce pro děti - Sviští krajince.


Tady je Kamzíkovo

Projekt Kamzíkovo, ve kterém najdete i symbol Tater - kamzíka - v životní velikosti, je výbornou alternativou jak se s dětmi zabavit i při nepříznivém počasí na horách. Horské středisko Tatranská Lomnica otevřelo na Skalnatom plese nové dětské hřiště, ale na své si tu přijdou i rodiče.

Herna pro děti v bývalé budově lanovky

Kdo si ješte vzpomene na vrcholovou stanici staré čtyřmístné kabinkové lanovky na Skalnatém plese, bude teď asi mile překvapený. Prostor, ve kterém návštěvníci v minulosti nastupovali a vystupovali z lanovky, nabyl nový zábavně-naučný význam. Před vstupem do samotného Kamzíkova je mini galerie tatranských zvířat. Na chodbě si návštěvníci mohou prohlédnout fotopanely medvěda hnědého, kamzíka horského tatranského, lišky, orla, prasete divokého, sovy, vlka a také sviště. Nejvzácnějším objektem je ale muzejní exponát skutečného kamzíka horského tatranského.

Kamzíkov nezná nudu

Prostřednictvím kamzíka vás zve Muzeum TANAPu v Tatranské Lomnici poznávat tatranskou faunu i floru. „K obľúbenému eko-mini parku Svištej krajinke so sochami tatranských zvieratiek sme pre deti na Skalnatom plese pripravili kryté zábavné centrum s množstvom preliezok a šmykľaviek. Jeho názov Kamzíkovo je spojený s neďalekým Lomnickým sedlom, kde sú tieto tatranské symboly pozorované aj naživo. V našom detskom parku si malí aj veľkí po túre z Hrebienka, Veľkej Svišťovky, či po prechádzke okolo Skalnatého plesa radi užijú zábavu, ale aj oddych. Priestor starej lanovky má aj náučný význam a deti môžu so zatajeným dychom obdivovať jedného z vládcov našich veľhôr. V Kamzíkove nebude nuda, pre malých a veľkých chystáme športové hry, súťaže a animačný program,“ uvedl Juraj Chovaňák, ředitel marketingu horského střediska Vysoké Tatry.

Pojďte si hrát

Středobodem Kamzíkova je dětské hřiště s 10x8x3 metry, které je otevřené denně od 10. do 17. hodiny a vstupné se tu neplatí. U herny je relax zóna s kavárňou s pěkným výhledem do Popradské kotliny. Krásu tatranské přírody mohou poznat ti nejmenší během celého léta i po naučných stezkách ve Vysokých Tatrách, a to hravou formou s brožurkou Tatranské divočiny.

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Zajímavosti

  • Kamzíkovo navazuje na projekt Svištia krajinka. To je eko-mini-park na Skalnatém plese s pěknými dřevěnými sochami, sviští chaloupkou, s prolézačkami pro děti a dalšími překvapeními, zrekonstruovaná naučná stezka okolo Skalnatého plesa se zajímavými informacemi a úkoly pro děti. Když splníte úkoly 2 ze 3 dobrodružství (Tajomstvo Skalnatého plesa, Zachráň malého svišťa a Stratená medená sekerka), můžete hrát o ceny pro celou rodinu.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru