Otevře se příští rok nová ferrata?

Na vrchol Predného Soliska by měla vést nová zajištěná cesta

Další z avizovaných plánů na ferraty v Tatrách oznámil Klub slovenských turistů. Tentokrát se zdá, že je to v reálných obrysech.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Ferrata na vrchol Predného Soliska

„Bude určena všem milovníkům adrenalinu,“ napsal list Korzár. Klub slovenských turistů (KST) potvrdil, že návrh ferraty na Predné Solisko už byl schválen příslušnými státními orgány.

Obtížnost bude maximálně C

Zajištěná cesta ve Vysokých Tatrách bude určena široké veřejnosti, proto její náročnost nepřesáhne hodnotu C. "Ferrata je to niečo medzi horolezectvom a turistikou. Ak sa dodržujú všetky predpisy, je to bezpečné. Je určená pre širokú verejnosť a preto jej náročnosť nepresiahne hodnotu C. Vstup na zaistenú cestu bude bezplatný. Klub slovenských turistov, tak ako ich predchodcovia, sa snaží pracovať dobrovoľne a v prospech všetkých," řekl předseda KST Peter Dragúň. Klub ve spolupráci s ochranáři vytyčí přesnou trasu zajištěné cesty ještě letos ve druhé polovině září. "V zime dáme do poriadku povolenia, pripravíme materiál. Keď podmienky dovolia, chceli by sme ísť na jar do terénu a zaistenú cestu vybudovať do konca roku 2019," představil plán klubu jeho předseda. KST zaplatí z členských příspěvků 5 % nákladů, 10 % zabezpečí stát a 85 % nákladů půjde z prostředků Evropské unie.

Ferrata ve Slovenském ráji je úspěšná

Loni byla otevřena via ferrata ve Slovenském ráji v roklině Kyseľ. Až do ničivého požáru v roce 1976 byla rokle Kyseľ nejnavštěvovanějším místem Slovenského ráje. A teď je znovu díky zajištěné cestě hojně navštěvovaná, i tady je obtížnost cesty hodnocena jako C.

Zdroj:

Korzár

Zajímavosti

  • Hojně navštěvovaná je i další slovenská zajištěná cesta "HZS" na Martinské hole ve Veľké Fatře.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru