Turistické cesty se daří zpřístupňovat

Průjezdná je od včerejška i Cesta slobody. Kalamita se ale dále zpracovává.

Lesníkům se daří zpřístupňovat turistické cesty. Jezdí se už i po Cestě Slobody.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Lesníci udělali spoustu práce, zprůchodnili Magistrálu

Během víkendu a pondělí prořezali lesníci ze Státních lesů TANAPu v území Tatranského národního parku další úseky značených turistických cest. Turisté se mohou vydat na túru už i po červeně značené cestě vedoucí ze Štrbského Plesa až na Skalnaté pleso. Sezónní uzávěra v tomhle úseku Magistrály platí jen v době trvalé sněhové přikrývky. Podle informací od Dominika Michalíka, vedoucího Střediska terénních služeb Státních lesů TANAPu je sníh jen v krátkém úseku tatranské magistrály na Ostrvě. Už je průchodná i zeleně značená turistická cesta v úseku Tatranská Polianka - Velické pleso - Poľský hrebeň. Samozřejmě, že od Sliezského domu výše ještě platí sezónní uzávěra turistických cest a do Květnice ve Velické dolině se podíváte až 16.6.

Dojdete i na Solisko

Průchodnou je už i modře značená cesta v úseku ze Štrbského Plesa na Chatu pod Soliskem. Rovněž už je průchodný žlutě značený chodník v úseku - rázcestie na Popradskej poľane – Symbolický cintorín – Popradské pleso. Turisty opět musíme upozornit, že na Symbolický cintorín mají povolený přístup až po 15. červnu, kdy skončí sezónní uzávěra turistických cest v TANAPu.

Průjezdná je i Cesta Slobody

Zprůjezdnění nejpoužívanější silnice v Tatrách trvalo více než týden, úsek Podbanské - Štrbské Pleso - Vyšné Hágy byl neprůjezdný od 15. května. Až v pondělí večer byla průjezdná část Cesty Slobody (II/537) mezi Podbanským a Štrbským Plesem. V úterý v 10 hodin už se smělo jet i dále na Vyšné Hágy a Starý Smokovec. Hodně lidem se dýchá lépe.

Zdroj:

Tisková zpráva ŠL TANAPu


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru