Ceny na tatranských chatách pro sezónu 2005

Po zimě jsou na chatách nové ceníky.

Jako již tradičně, opět jsme na stránkách Tatry.CZ aktualizovali ceníky ubytovaní na tatranských chatách pro nadcházející sezónu. Vedle základních cen za nocleh, snídani či polopenzi uvádíme také orientační přehled slev pro členy horolezeckých a turistických klubů.

Ve většině chat k noclehu potřebujete vlastní spacák. Někde je sice možné vyspat se v čistém ložním prádle, za jeho použití se však platí zvlášť. K  ceně ubytování se také vybírá rekreační poplatek.

Západné Tatry

Na Chatě pod Náružím se platí za nocleh 120 Sk. Do loňského přehledu se nám nejspíš vloudilo špatné telefonní číslo - správně má být uvedeno +421 445 596 964. Na Žiarske chatě stojí nocleh stejně jako loni 230 Sk, polopenze je stále za 200 Sk. Ubytování pro jednu osobu na Zverovce podražilo nanejvýš o 5 Sk - nyní stojí od 195,- (v 5-lůžkovém srubu) do 330 Sk (ve dvoulůžkovém pokoji).

Vedle oficiálních chat připadá v úvahu (zejména při přechodu hřebene Západních Tater) i přespání na jednu noc v kolibě v Jamnické dolině. Strážci takový nocleh tolerují za předpokladu, že návštěvníci večer přespí a ráno opět odejdou, přičemž si s sebou odnesou veškeré odpadky. V  nevyhnutelném případě (např. při bouřce) se lze uchýlit i na kolibu pod Klinom, kde však s všeobecným přespáváním nesouhlasí majitelé pozemku.

Vysoké Tatry

Ve Vysokých se oproti loňsku ceny přece jen spíše zvyšovaly. Stejné zůstaly na Chatě pod Soliskom (nocleh za 300 Sk), na Chatě pod Rysmi (nocleh stále jen 250 Sk, horolezci 125 Sk), na Zbojandě (zde vám poskytnou nocleh se snídaní stále za 340 Sk, členům ČHS za 240  Sk) a také na Chatě pri Zelenom plese (nocleh 380, pro členy ČHS 180 Sk, polopenze 280 Sk). Naproti tomu mírně zdražili na Téryho chatě (nocleh se snídaní vyjde na 340, pro horolezce 280 Sk, nocleh s  polopenzí 480, resp. 420 Sk). Také na Zamkovského chatě jsou ceny o něco vyšší - nocleh za 380, členové ČHSKČT za 300 Sk, polopenze stojí 260 Sk.

Hotel u Popradského plesa zdražil turistický pokoj na 380 Sk, polopenze zůstává za loňských 280 Sk. Největší změny cen zaznamenal hotel Sliezsky dom, kde se lze letos ubytovat pouze s polopenzí. Nejlevnější to tak budou mít členové horolezeckých klubů při ubytování v turistickém pokoji na alespoň 2 noci (600 Sk), jedno přespání na dvoulůžkovém hotelovém pokoji s polopenzí však vyjde až na 725 Sk!

Belianské a Nízke Tatry

Chata Plesnivec, jediná v Belianských Tatrách, podražila v  průměru o dvacet korun - nocleh s vlastním spacákem stojí 150 Sk, při použití ložního prádla zaplatíte za přespání podle počtu nocí 220, 200  nebo 180 Sk.

Vyšší ceny platí i pro tradičně levnější chaty v Nízkých Tatrách - Chata M. R. Štefánika pod Ďumbierom zvýšila cenu za nocleh se snídaní na 270 (pro horolezce 230 Sk) a na Kamenné chatě pod Chopkom je třeba v "bojových" podmínkách (např. bez tekoucí vody) počítat s částkou 170 Sk za nocleh (případně 350, pokud si objednáte i polopenzi).

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru