Ceny na tatranských chatách 2011

Znovu jsme pro vás zjistili podrobnosti o cenách na horských chatách.

Tak nám začala nová turistická sezóna. Pro čtenáře Tatry.cz jsme připravili jako každý rok přehled cen a novinek na tatranských chatách, v horských hotelích i v kempech. Sliezsky dom je po rekonstrukci, zcela nově je otevřena Majláthova chata u Popradského plesa a na chatě pod Rysy se prý už během letošního roku půjde ubytovat, i když stále probíhá rekonstrukce.

Chata pri Zelenom pleseVysoké Tatry

A jako každoročně začneme přehled cen ve Vysokých Tatrách. Úplnou novinkou je provoz Majláthovy chaty, obnovené po pěti desetiletích na místě historické útulny u Popradského plesa. Chata má poměrně malou kapacitu (4 dvoulůžkové pokoje) a nabízí tzv. vyšší standard; nocleh se snídaní zde vyjde na 25 €. Obdobný typ ubytování nabízí na Bilíkově chatě na Hrebienku za 25 € /noc. Chata pod Rysmi bude již letos poskytovat podle informací chataře Viktora Beránka i ubytování (10 €/noc), přestože je nutno počítat s provizorními podmínkami, protože se letos pokračuje v rekonstrukci chaty.

ZbojnickáTéryho chata mírně podražily za stravování; ubytování se snídaní nebo polopenzí zde letos stojí 16 €, resp. 22 € (Teryna) a 16,30, resp. 23,30 (Zbojanda). Chata pri Zelenom plese nového nájemce, ale ceny se od loňska prakticky neměnily - základní cena noclehu je stále 13 € a dalších 13 € si připlatíme za polopenzi. Členové ČHS, JAMES apod. samozřejmě mohou na všech třech chatách využít slevy. Také Zamkovského chata, kde se o už o nadcházejícím víkendu uskuteční další ročník Nosičské stovky, se také drží cen z loňské sezóny. Stejné ceny platí i na Chatě pod Soliskom - ubytování 16 €, snídani s večeří pořídíte stále za cca 10 €.

Horský hotel Sliezsky dom je už v plném provozu po celkové rekonstrukci, na kterou získal provozovatel dotaci z Operačního programu Konkurenceschopnost a hospodářský růst - a to ve výši neuvěřitelných bezmála 3,5 mil. €. Za komfort (zahrnující mj. vysokorychlostní internet, LCD TV na pokojích, kongresovou místnost s potřebnou technikou apod.) si připlatíte - ceny ubytování se pohybují od 33 € za noc se snídaní až po 120 € za pokoj (mezonetový apartmán). V hotelu Popradské pleso platí loňské ceny (hotelový pokoj od 16 € vč. rekreačního poplatku, turistický pokoj od 14 €).

Belianské Tatry

Chata PlesnivecBelianských Tatrách zachovala loňské ceny. Jedna noc stojí 11 €, při dvou noclezích zaplatíte 10 € a při ubytování na 3 a více nocí jen 9 €. Polopenzi je nutné v případě zájmu domluvit předem, vyjde potom na 10 €.

Západné Tatry

Ceny na chatách v Západních Tatrách se měnily spíše jen kosmeticky, např. na Zverovce platí ceny za nocleh od 6,60 € (v pětilůžkovém srubu) až po 17 € na osobu v pokoji s příslušenstvím, polopenze stojí 8,90 €. Na Žiarské chatě stojí jedna noc stále 13 €, s polopenzí pak vyjde 1 den na 20 € (při delším pobytu se cena snižuje až na 18 € včetně polopenze). Nejlevnější je stále přespání na chatě Pod Náružím (5 €), k ubytování na chatě ovšem musíte počítat s vlastním stravováním. Chata Oravice nabízí nocleh ve 2-5 lůžkovém pokoji za 12 €, v přidružených chatkách Vodárka a Hájovňa lze přespat za 11 €.

Nízke Tatry

V Nízkých Tatrách, resp. na jejich hřebeni pod vrcholy Chopku a Ďumbieru jsou ceny stejné jako loni - noc se snídaní na chatě M.R.Štefánika 12 €, na Kamenné chatě pod Chopkom 12,40 €. Cena za nocleh na Útulni Ďurková pod Chabencom je podle dostupných zdrojů 5 €, Stále je to tedy nejlevnější ubytování ve vysokohorském prostředí (i když skromné - doporučujeme vlastní spacák). Nicméně po incidentu z přelomu dubna a května došlo ke změně v osobě chataře. Novým správcem se na jeden rok stal Tomáš Lupták, tel. 00421 949 792 997. Chata Magurka, ležící pod hřebenem Nízkých Tater, nabízí rovněž velmi příznivé ceny (podle vybavenosti pokoje - turistický pokoj 7 €, pokoj s vlastní koupelnou 10 €).

Zajímavosti

  • Na Chatě pod Rysmi zájemci mohou přispět na zakoupení nových kamen a vysloužit si tak (při daru nad 100 €) kachli se svým jménem, která bude zabudavaná na peci, a kromě toho i průkaz na 50% slevu z ubytovánídoživotní nárok na zdejší čaj zdarma!

Vyhledejte si ubytování

Přílohy


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru