Ceny na tatranských chatách 2015 - 1. část

Přehled aktuálních cen na horských chatách v Tatrách na Slovensku

Každoročně sledujeme nabídku služeb a novinky na tatranských chatách. Začíná nová turistická sezóna a vám se opět mohou hodit aktualizované ceníky a souhrnný přehled možností ubytování a stravování. Co je na chatách nového?

Zbojnícka chataRysy a Solisko

Každým rokem se ceny upraví, a proto jsme ověřovali, kde se co mění. Začněme třídílnou sérii od těch chat, kde čekáme nejvíc lidí. Právě na Rysech je změna. V Chatě pod Rysmi, která po kompletní přestavbě obnovila v roce 2012 svůj provoz, se sice základní cena za ubytování mění (16 €/os./noc), ale o víkendu si připlatíte. Nocleh od pátku do neděle je za 24 eur. Večeře vás vyjde stále na 8 €, polopenze na 13 €. Horolezci a turisté (členové JAMES, KST, ČHS, KČT apod.) ovšem mají 50 % slevu z ubytování. Proto chata vedená Viktorem Beránkem patří v rámci Vysokých Tater stále k těm nejlevnějším. Na Chatě pod Soliskom platí loňské ceny, tzn. 17 € noc na lůžku v noclehárně, ve vlastním spacáku na zemi v jídelně pak 8 €.

Zamkovského chata, Térynka, Zbojanda, Bilíčka a Brnčalka

Zamkovského chata, vedená Jankou Spitzkopf Kalinčíkovou, letos poskytuje nocleh za základní cenu 19 €. Při delším pobytu ale zaplatíte jen 16 €, mimo hlavní sezónu dokonce 15 €. Polopenze stojí 12 €. Na Téryho chatě spravované novým chatařem Petrem Michalkou stojí samotný nocleh bez stravy 21 €. Ceny upravil i u noclehu se snídaní, ten stojí 26 €, s polopenzí 30 €. Členové horolezeckých a turistických spolků zde opět mají citelnou slevu 10 €. Bilíčka u Hrebienku nabízí ubytování už od 20 €. Hezké jsou i apartmány od 29 € a polopenze vyjde na 10 €. Na Zbojnické chatě se vyplatí objednat si k noclehu stravování. Základní cena za přenocování bez jídla je totiž 26 €, zatímco se snídaní jen 23,50 € (s polopenzí pak 30,50 €). Členové ČHS, JAMESu samozřejmě mají ubytování o 50 % levnější i zde, stejně jako nChatě pri Zelenom plese, kde už chatař Tomáš Petrík nasadil nové ceny. Nocleh stojí 23 €, s polopenzí 31 €. Další noci jsou ale levnější, bez jídla např. 20 €, s polopenzí 28 €. Vyplatí se zkrátka zůstat déle. 

Popradské pleso a Sliezsky dom

Přejdeme-li do kategorie horských hotelů a ubytování s vyšším standardem, dostáváme se zpravidla už do poněkud jiných cenových hladin. Výjimkou jsou ještě turistické pokoje v horském hotelu Popradské pleso (6-8 lůžkové turistické pokoje stojí 17 €, hotelový pokoj od 19 € do 30 €/lůžko. Novinkou jsou turistické apartmány, tzv. suity, pro skupiny. Tam bydlíte za 23 €. Horský hotel Sliezsky dom nabízí turistické ubytování s pouhými 9 lůžky v turistickém pokoji. Zvolíte-li nejlevnější variantu s vlastním spacákem, zaplatíte 22 €/os./noc, večeři si můžete objednat za 15 €, snídani za 8 €. V hotelových pokojích (v ceně ubytování je zahrnuta polopenze) ovšem jeden ubytovaný zaplatí min. 115 € (pokoj Standard), cena za pokoj pro dva je 138 € (v přepočtu za 1 os. tedy 69 €). K dispozici jsou i dražší apartmány Clasic a DeLuxe...

Sledujte i vývoj cen v Belianských a Západních, a také v polských Tatrách.

Zajímavosti

  • Ve Vysokých Tatrách můžete využít ubytování i na Psotkově chatě nebo v horském hotelu Encián na Skalnatém plese či můžete zažít noc na Lomnickém štítě.
  • Vybrat si můžete i z rozsáhlé nabídky tatranských osad. Najdete tu pestrý výběr od špičkových hotelů, přes penziony i skromné ubytování v privátech nebo na ubytovnách.

Vyhledejte si ubytování

Přílohy


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru